Correct Forte 30 tablet/ks

390,1 Kč (bez DPH)

472,- Kč (s DPH)


ks

Popis produktu

s obsahem čisté stabilizované směsi kalia, minerální soli a vlákniny napomáhá ke zlepšení funkci zažívacího traktu, užívá se k žádoucímu vyrovnání acidity střevních sliznic za účelem zlepšení jejich průchodnosti, upravuje tělesnou váhu a otoky způsobené nerovnováhou orgánů hospodařících s vodou, posiluje imunitní systém organizmu a podporuje jeho regeneraci. Balení obsahuje 30 tablet.

CORRECT FORTE patří do řady výrobků Rulcotherapy, která působí na základní funkce lidského těla. Je nejjednodušší cestou k nápravě mnoha deficitů zapříčiněných současným způsobem života.

Význam spojení draslíku a vřídelni soli, spočívá ve vysoce efektivním pročištění střevního traktu, snížením acidity (kyselosti) organismu a tím zlepšení funkcí orgánů podílejících se na hospodaření s vodou.

Draslík (kalium)
Charakteristika a význam: Draslík (kalium) patří do skupiny alkalických kovů. V těle se vyskytuje jako kladně nabitý ion, který se nachází převážně uvnitř buněk lidského organismu (na rozdíl od sodíku, který je převážně vně). Je to nejrozšířenější minerál v našem těle. Společně se sodíkem vytvářejí elektrochemický gradient na stěně buněk, který je nutný k životu buňky. Podílí se na vedení vzruchu, dráždivosti svalů, metabolismu cukrů, správné činnosti srdce, udržení osmotického tlaku v těle, metabolismu kyslíku v mozku. Draslík udržuje napětí svalů, snižuje krevní tlak, je přirozeným diuretikem (látkou zvyšující objem moči), odstraňuje únavu, pomáhá snášet vysoké klimatické teploty, prospívá nervovým buňkám, snižuje riziko mrtvice, působí příznivě na kosti a brání vzniku ledvinových kamenů.

Nedostatek minerálu
V ideálním případě by měl být větší než příjem sodíku, ale ve skutečnosti tomu bývá zřídka. Zvýšený příjem draslíku je doporučován u starých lidí jako prevence chronických onemocnění (zvláště srdce). K nedostatku draslíku (hypokalémii) může dojít u alkoholiků, při silném zvracení, poruchách příjmu potravy (anorexie, bulimie), u srdečního selhání a u některých onemocnění ledvin. Zvýšené riziko nedostatku draslíku je u lidí užívajících některá diuretika a nadužívajících projímadla. Hladinu draslíku v krvi snižuje také lékořice.

Příznaky nedostatku minerálu
Nedostatek draslíku se může projevit svalovou slabostí, otoky, zácpou, bolestmi v břichu. Výrazný nedostatek draslíku může způsobit svalové křeče a závažné srdeční arytmie, které mohou končit smrtí.
Nízké i vysoké hladiny draslíku mohou škodit srdci, proto by mělo být podávání přípravků obsahujících draslík konzultováno s lékařem či lékárníkem (zvláště u pacientů léčených digoxinem).

SALubrium CAROLinae (karlovarská vřídelní sůl)
Charakteristika: Účinek soli je určován jejím působením na motorickou, sekretolytickou a hormonální aktivitu žaludeční sliznice a střevního traktu, užívá se jako digestivum, choleretikum, hepatoprotektivum, pankreatostimulans, diuretikum a antidiabetikum.
Indikace: Funkční onemocnění žaludku a horní části tenkého střeva, podpůrné léčení u chronicky recidivující vředové choroby žaludku a duodena, poruchy střevní motility bez organického podkladu – zácpy, dráždivý trakčník apod., dyskineza vývodných cest žlučových včetně postcholecystektomického syndromu,chronická onemocnění slinivky břišní, chronická a subaktivní onemocnění jater, diabetes melitus, obesita a poruchy metebolismu tuků, prevence a metafylaxe oxalátových močových kamenů a dna.

Složení: čistá stabilizovaná směs kalia, karlovarské vřídelní soli a vlákniny ke zlepšení funkcí zažívacího traktu.

Přídatné látky: neocel 101, neocel 301, stearát hořečnatý

Použití: Přípravek se užívá k žádoucímu vyrovnání acidity střevních sliznic za účelem zlepšení jejich průchodnosti a tím napomáhá posílení imunitního systému organizmu a podporuje jeho regeneraci.

Dávkování: 2-3 krát denně 1 tableta před jídlem a zapíjí se teplou vodou nebo hořkým čajem (cca 50°C).
Nutno dodržovat pitný režim, tj. 3 – 4 dcl vody na 10 kg tělesné váhy. Toho lze dosáhnout stálým popíjením malými doušky po celý den, maximálně však do 19 hodin večer.
Po užití 2 - 3 balení dochází ke zlepšení funkce ledvin a i k celkovému zklidnění psychiky.


Upozornění: není vhodný pro děti do tří let

Balení: 30 tablet

Minimální použitelnost: 36 měsíců od data výroby

Datum výroby: uvedeno na obalu

Podobné produkty

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Další informace