Proč sypané bylinky?

Sypané bylinky a čajovinové směsi
Jsou to sušené, řezané léčivé rostliny "volně" sypané, balené do třívrstvých papírových sáčků s hliníkovou bariérou na uchovávání aromatických léčivých látek a postupně jsou nahrazovány vakuovým balením.
Proč sypanou řezanou bylinku?
Proč vyrábíme pouze volně sypané byliny?
Naše výrobky jsou určeny pro léčebné účely, kde je vysoký obsah účinných látek alfou a omegou výroby. Byliny a čaje v nálevových sáčcích mají nižší obsah účinných látek, protože surovina se při zpracování mele, na rozdíl od volně sypaných bylin, kde se řeže. Při mletí je kromě úniku těkavých látek surovina více vystavena i oxidaci, která znehodnocuje drogu a snižuje dobu jejího použití. Do nálevových sáčků se dostává i větší množství prachu, který je u volně sypaných bylin odstraňován sítováním za pomoci odsávání, což je u byliny určené do nálevových sáčků pro podobnou velikost prachu a pomleté ​​byliny velmi ztížené.

Již existují firmy u kterých jsou nálevové kapsy- sáčky plněné ne nadrobno mletou bylinkou, ale frakcí podobnou řezané bylině. Jde však většinou o čaje z čajovníku čínského. Tak jako znalec černého čaje sahá pro požitek z kvality po volně sypaném čaji, měl by i spotřebitel hledající pomoc v léčivých rostlinách sáhnout po volně sypané bylině, nebo čaji.

Švédská bylinná směs 242g     Švédská bylinná směs 242g Směs k vlastnoruční přípravě tinktury - švédské kapky. 329,- Kč Koupit Pampelišková káva GOODIE 75g    Pampelišková káva GOODIE 75g Vyladěná 100% čistě přírodní směs v prášku s charakteristickou chutí kávy z kořene pampelišky a čeka 188,- Kč Koupit Jatelina luční - sypaná bylinka květ 50g Jatelina luční - sypaná bylinka květ  50g menopauza, řeší  nežádoucí stavy v klimakteriu, kožní potíže, růžovka, vnitřní očista organismu Suš 58,- Kč Koupit Jmelí 50 g vysoký krevní tlak, snížení krevního tlaku, skleróza, kardiosedatvní účinkyJmelí   - snížení krevní 76,- Kč Koupit Levandule úzkolistá - květ 35g Levandule úzkolistá  - květ 35g Sušená sypaná bylinka levandule k přípravě čaje nebo koupelí na: 78,- Kč Koupit Máta peprnná - nať bylinka 40g žaludeční a žlučníkové potíže, plynatost, bolest krku, psychika, uklidnění, dezinfekce Máta peprnná 62,- Kč Koupit Mochna husí - kontryhel - sypaná bylinka 45g Mochna husí - kontryhel - sypaná bylinka 45g Mochna husí - sypaná bylinka a její účinek: - dlouhotrvající a bolestivé menstruace - spasmolytick 59,- Kč Koupit Pastuší tobolka - kokoška 50g nadměrné menstruační krvácení a mimo cyklus, hubnutí,  krvácivé hemeroidy, kožní onemocněníPastuší t 63,- Kč Koupit Puškvorec obyčejný - kořen 50g Puškvorec obyčejný - kořen - zlepšení trávení a vylučování trávicích šťáv, koliky, spasmolytické úč 90,- Kč Koupit Světlík lékařský - sypaná bylinka nať 40g Světlík lékařský - sypaná bylinka nať 40g Světlík lékařský - nať k obkladům a vyplachování očí ale také k vnitřnímu užití , učinný na:- zánětl 59,- Kč Koupit
<<
>>