Proč sypané bylinky?

Sypané bylinky a čajovinové směsi
Jsou to sušené, řezané léčivé rostliny "volně" sypané, balené do třívrstvých papírových sáčků s hliníkovou bariérou na uchovávání aromatických léčivých látek a postupně jsou nahrazovány vakuovým balením.
Proč sypanou řezanou bylinku?
Proč vyrábíme pouze volně sypané byliny?
Naše výrobky jsou určeny pro léčebné účely, kde je vysoký obsah účinných látek alfou a omegou výroby. Byliny a čaje v nálevových sáčcích mají nižší obsah účinných látek, protože surovina se při zpracování mele, na rozdíl od volně sypaných bylin, kde se řeže. Při mletí je kromě úniku těkavých látek surovina více vystavena i oxidaci, která znehodnocuje drogu a snižuje dobu jejího použití. Do nálevových sáčků se dostává i větší množství prachu, který je u volně sypaných bylin odstraňován sítováním za pomoci odsávání, což je u byliny určené do nálevových sáčků pro podobnou velikost prachu a pomleté ​​byliny velmi ztížené.

Již existují firmy u kterých jsou nálevové kapsy- sáčky plněné ne nadrobno mletou bylinkou, ale frakcí podobnou řezané bylině. Jde však většinou o čaje z čajovníku čínského. Tak jako znalec černého čaje sahá pro požitek z kvality po volně sypaném čaji, měl by i spotřebitel hledající pomoc v léčivých rostlinách sáhnout po volně sypané bylině, nebo čaji.

<<
>>
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace Další informace